Jak oduczyć chłopca obsikiwania toalety

Źródło: http://www.potty-training-tools.com/how-to-start-potty-training.html

Źródło: http://www.potty-training-tools.com/how-to-start-potty-training.html

Macie Synów, Mężów? Jeśli tak, to pewnie nie jest Wam obca obsikana toaleta. Mój Syn do niedawna sikał przede wszystkim wokół toalety i na nią. Nie pomagały tłumaczenia, prośby i groźby. Poskutkował… obowiązek mycia toalety.

Walczyłam długo i nieskutecznie, aż do chwili, gdy pewnej nocy, wykonując na pamięć podstawowe, życiowe czynności, usiadłam na mokrej desce i wdepnęłam w kałużę! O zapachu (smrodzie) nie wspomnę!

Szczęśliwie dla G…niarza był środek nocy. W przeciwnym wypadku szorowałby wszystko w asyście wściekłej matki.

Do rana emocje opadły, a rozum zaczął szukać rozwiązania. I znalazł.

Sposobem na obsikaną toaletę okazało się samodzielne jej czyszczenie.

Zarządziłam dyżury. Każdy z domowników myje toaletę, nawet 5-letnia Córka. Kupiłam dodatkowy płyn, ustawiłam go obok toalety, na widoku, i nauczyłam czyścić.

Nie chodzi o dokładne mycie z użyciem środków typu Domestos, tę czynność zostawiłam sobie. Wystarczy, że popsikają płynem deskę i muszlę, i przetrą wszystko papierem. Minuta i gotowe. Do tej pory robiłam to sama (głupia).

Efekt przerósł oczekiwania – wymytą przez siebie toaletę żal obsikać 🙂

 

 

6 komentarzy do “Jak oduczyć chłopca obsikiwania toalety

  1. Martyna Sz.

   Ale, że co?! 8 – latek ma sikać jak dziewczynka?! Zmuś Go! To nie kwestia normalności, tylko… męskości. Który facet przyzna się przez innymi do sikania na siedząco? Żaden. Ja swoich mężczyzn nawet nie probuję namawiać do takich rozwiązań. Są pewne obszary „męskości”, w które kobiecie nie wolno ingerować. Nawet za cenę brudnej toalety.

   Odpowiedz
 1. Marta

  u mnie wszyscy na siedząco. Tak jest skonstruowana toaleta, że się na niej siada. Na dworcach ludzie na stojąco się załatwiają, ale nie w domu!!! Zapytałam panów z najbliższego otoczenia i każdy podziela moje zdanie.

  Odpowiedz
  1. Martyna - Prowadze Dom

   Pisząc „ludzie” domyślam się, że w tym przypadku masz na myśli mężczyzn. Dlaczego zatem na stojąco na dworcach skoro konstrukcja toalety sugeruje na siedzaco? Raz tak, a raz tak? W takim razie JAK z natury?
   Myślę, że dyskusja jest zbędna, pozostawmy temat mężczyznom, którzy moim zdaniem odzierani są z męskości przez kobiety narzekające później na brak prawdziwych mężczyzn na TYM świecie.
   Tak czy owak, cieszę się z Twoich komentarzy i dziekuję.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Proszę rozwiąż proste równanie:) *